Titulek Arpiďák.jpg

Krátké zprávy z domova

LETEM ARPIĎÁCKÝM SVĚTEM - říjen 2017

Motoráci na návštěvě v Arpidě

(-rb-) V úterý 12. září 2017 k nám do Arpidy zavítali členové českobudějovického  hokejového klubu. A to prezident klubu Roman Turek, marketingový ředitel Tomáš Kučera a obránce Ján Mucha. Předali jsme jim obrázek malovaný dětmi z Arpidy. Poté jsme dostali dárek od  HC Motor. Byl to dres podepsaný všemi hráči klubu. Následovala prohlídka centra a rozloučení. Tímto jim děkujeme a těšíme se na další spolupráci. Samozřejmě si všichni Arpiďáci přejeme postup klubu do extraligy. Fandíme všichni. Během prosince chystáme velké překvapení, těšte se, bude to opravdu velkolepé.
 
Máme nového fyzioterapeuta
(-rb-) Od září k nám do centra Arpida přišel nový zaměstnanec na pozici fyzioterapeuta. Jeho jméno je Dominik Vidourek.  Začal jsem k němu chodit i já, Radek Benýšek. Přejeme mu hodně úspěchů.
 
Kdo je Petra Horská?
(-rb-) Říkala mi Dana Kopecká, že má novou kolegyni na ranou péči, která se jmenuje Petra Horská. Mají novou kancelář vedle účtárny a pana Rady. Jezdí k rodinám s malými dětmi a nabízí pomoc, co dál.
 
IBoccia bude koordinovaná
(-rb-) Od Pavly Koblásové jsem zjistil, že staronová kolegyně Petra Coufalová je tady na nové pozici. Je vedoucí stanice zájmových činností, má na starosti volné aktivity na odpoledne. A také je nově koordinátorka Jihočeské ligy v iBoccie místo Honzy Talicha. Držíme palce, Petro.
 
Cvičná pracoviště zajistí Božena
(-rb-) Od září k nám do STD nastoupila Božena Sukdolová. Je to naše nová spolupracovnice. Chodí s námi na cvičná pracoviště. Dokonce bydlí stejně jako já v Ševětíně, proto se těším na další spolupráci a doufám, že to bude mezi námi všemi dobře vycházet.
 
Nováček první ligy neuspěl
(-rb-) První turnaj první ligy v integrované Boccie proběhl v pondělí 25.9.2017. Tým Pohodářů z STD se po postupu zúčastnil poprvé turnaje první ligy a z 9 týmů se umístil na 9. místě. Musím poděkovat všem organizátorům a hlavně týmu, že byli trpěliví a bojovali až dokonce, i když jsme skončili poslední. Budeme se snažit dál. Máme před sebou ještě dokonce sezóny tři turnaje.
 
Babička vyhrála morče
(-pb-) Představte si, že babička měla slosovatelný lístek a vyhrála. Když si šla pro výhru, zjistila, že vyhrála morče.
  
Petr Böhm je posila Arpiďáku
(-mk-) Novým členem týmu časopisu Arpiďák se stal Petr Böhm. Je mu 17 let. Bydlí v Českých Budějovicích. Mezi jeho koníčky patří: hra poker, procházky v přírodě, geocaching. Rád sleduje divadelní hru Hrdý Budžes. Navštěvuje první ročník praktické školy v centru ARPIDA. Mezi jeho další přednosti patří zejména kamarádský vztah, bývá veselý a rád čte knížky. Tak se těšte na ty jeho články.
 
Na co je ta kamera?
(-rb-) Když přicházíte do areálu centra ARPIDA, určitě jste si všimli, že na dveřích u vchodu je kamera. Ta bude sloužit na vjezd do Arpidy. Bude to napojené na recepci, kde paní recepční bude vidět, kdo sem jede. Ten někdo si zazvoní na zvonek a paní recepční mu otevře závoru, která tam ještě není.
 
Nové tváře na stacionáři
(-rb-) V denním stacionáři pro dospělé jsou noví uživatelé. Od září nastoupili do stacíku po ukončení praktické školy dvouleté Eliška Stašková a Jiří Tůma. Přejeme jim, aby zažili nové zážitky jako dospěláci. Ve stacionáři mají také nového kolegu. Od září nastoupil do stacionáře pro dospělé nový kolega Martin Candra, který nastoupil místo Martina Klaboucha. Ten přešel do školy jako asistent.
 
Na výlet sami s asistentem
(-rb-) V denním stacionáři hlásí také další novinku. Začali jezdit na individuální výlety. Každý klient si vybere cíl výletu sám a pak to s asistentem uskuteční. To je dobrý nápad, že?

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one